Tayvan’daki depremin ardından 10 kişi hâlâ kayıp

Tayvan’ın Hualien kentinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken 10 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, depremin ardından oluşturulan Acil Operasyon Merkezi’nden yapılan açıklamada, Hualien’in kuzeyindeki Taroko Ulusal Parkı’nda kayıp olduğu bildirilen biri Kanada vatandaşı 3 kişiye ulaşıldığı aktarıldı.

Arama ve kurtarma ekipleri halen haber alınmayan 2’si Avustralya vatandaşı 10 kişiyi bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada depremin ve artçı sarsıntıların neden olduğu heyelanların yolları ve geçitleri kapatması nedeniyle bölgede 636 kişi mahsur durumda.

Mahsur kalanların büyük bölümü, kara yolunun iki yönden kapaması nedeniyle ulaşımın kesildiği Taroko Ulusal Parkı çevresindeki otellerde ve barınaklarda bekliyor.

Resmi rakamlara göre, 3 Nisan’da yaşanan 7,4 büyüklüğünde depremde şu ana kadar 12 kişi hayatını kaybetti, 1133 kişi yaralandı. Deprem ve artçıları 24 toprak kaymasına neden olurken 35 kara yolu, köprü ve tünel hasar gördü. Hualien ve çevresinde toplam 125 binada hasar meydana geldi.

Depremin ardından ikisi 6’dan büyük 500’den fazla artçı sarsıntı kaydedildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x